This site uses cookies to help us provide our services, personalize advertisements and analyze web traffic. By using this website, you consent to the use of cookies.
Weitere Informationen
MENUS námi máte Svět u nohou... a lázně na dosah ruky
csende

Tipy na výlet

CYKLOTURISTIKA

CYKLOTURISTIKA

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně – 39km, 22 zastávek. Stezka vytváří okruh v lesnaté a rybničnaté krajině. Trasa je vedena po málo frekventovaných asfaltových silnicích III.třídy a zčásti po lesních cestách a hrázích rybníků. Naučná stezka Okolo Světa – 12km, 16 zastávek. Tato stezka tvoří uzavřený okruh kolem rybníka Svět. Poskytuje informace o vývoji současné krajiny Třeboňska jako výsledku dlouholetého, vzájemného prospěšného soužití člověka s okolní přírodou, o historii a současnosti rybníkářství a lázeňství. Větší část cesty vede po polních a lesních pěšinách. V parku na jižní straně rybníka Svět je možno navštívit Schwarzenberskou hrobku.

Naučná stezka Rožmberk – 22 km, 12 zastávek. Tato stezka začíná a končí v Třeboni, jejím tématem je rybníkářství a je tedy logické, že vede kolem největšího rybníka – Rožmberka. Jeho hráz je nejen impozantním technickým dílem, ale i zajímavou přírodovědeckou lokalitou.

Národní přírodní rezervace a naučná stezka Červené blato – 4km, 9 zastávek. Tato stezka patří k nejzajímavějším přírodním rezervacím v České republice. Chrání jedno z nejznámějších a nejlépe přístupných rašelinišť Třeboňska. Větší část stezky má zpevněný povrch. Zajímavou flóru reprezentují například přirozené porosty borovice blatky a jejich kříženců, rojovník bahenní, borůvka, vlochyně a další druhy. K dalším zajímavostem patří: Písečný přesyp u Vlkova, Památník Emy Destinnové, Zámek Jemčina, Stříbřec, Chlumecká a Nadějská rybniční soustava…

CYKLOTURISTIKA – veškeré informace, cesty a mapy jsou možné nalézt na: http://www.trebonsko.cz/cyklotrasy-mapy

ANFRAGE FORMULAR

Haben Sie eine Frage oder haben Sie bei der Buchung Interess? Senden Sie uns eine Anfrage über dieses Formular.
Anschließend werden wir Ihnen eine Bestätigung und Klärung Ihrer Anfrage kontaktieren.Ich stimme der Verarbeitung personenbezogener Daten zu

ADRESA - UBYTOVÁNÍ:
HOTEL SVĚT
U Světa 750, 379 01 Třeboň II
IČP: 1010245031
tel.: +420 384 721 394
e-mail: info@hotelsvet.com

AUF