Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
MENUS námi máte Svět u nohou... a lázně na dosah ruky
csende

Tipy na výlet

CYKLOTURISTIKA

CYKLOTURISTIKA

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně – 39km, 22 zastávek. Stezka vytváří okruh v lesnaté a rybničnaté krajině. Trasa je vedena po málo frekventovaných asfaltových silnicích III.třídy a zčásti po lesních cestách a hrázích rybníků. Naučná stezka Okolo Světa – 12km, 16 zastávek. Tato stezka tvoří uzavřený okruh kolem rybníka Svět. Poskytuje informace o vývoji současné krajiny Třeboňska jako výsledku dlouholetého, vzájemného prospěšného soužití člověka s okolní přírodou, o historii a současnosti rybníkářství a lázeňství. Větší část cesty vede po polních a lesních pěšinách. V parku na jižní straně rybníka Svět je možno navštívit Schwarzenberskou hrobku.

Naučná stezka Rožmberk – 22 km, 12 zastávek. Tato stezka začíná a končí v Třeboni, jejím tématem je rybníkářství a je tedy logické, že vede kolem největšího rybníka – Rožmberka. Jeho hráz je nejen impozantním technickým dílem, ale i zajímavou přírodovědeckou lokalitou.

Národní přírodní rezervace a naučná stezka Červené blato – 4km, 9 zastávek. Tato stezka patří k nejzajímavějším přírodním rezervacím v České republice. Chrání jedno z nejznámějších a nejlépe přístupných rašelinišť Třeboňska. Větší část stezky má zpevněný povrch. Zajímavou flóru reprezentují například přirozené porosty borovice blatky a jejich kříženců, rojovník bahenní, borůvka, vlochyně a další druhy. K dalším zajímavostem patří: Písečný přesyp u Vlkova, Památník Emy Destinnové, Zámek Jemčina, Stříbřec, Chlumecká a Nadějská rybniční soustava…

CYKLOTURISTIKA – veškeré informace, cesty a mapy jsou možné nalézt na: http://www.trebonsko.cz/cyklotrasy-mapy

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Máte dotaz nebo zájem o rezervaci? Zašlete nám poptávku prostřednictvím tohoto formuláře.
Následně Vás budeme kontaktovat pro potvrzení a upřesnění Vašeho požadavku.Souhlasím se zpracováním osobních údajů

ADRESA - UBYTOVÁNÍ:
HOTEL SVĚT
U Světa 750, 379 01 Třeboň II
IČP: 1010245031
tel.: +420 384 721 394
e-mail: info@hotelsvet.com

NAHORU